Bodo secundo

Zdjęcie:Przedwojenny magazyn „Kino”


  

Przypomnienie jego tragicznego życia znajdziecie tu: http://urania-film.blogspot.com/2010/12/eugeniusz-bodo-cz-1.html

13 Komentarze

  1. Pomnik? Jaki pomnik? Niestety nie słyszałam o tym nawet słówka. Teraz „wygooglałam” notkę na stronie „Wyborczej”… Smutne, że takiego upamiętnienia Bodo doczekał się dopiero teraz. Był przecież znanym i lubianym, a przede wszystkim niezwykle utalentowanym artystą. A jeszcze smutniejsze jest to, że media praktycznie wcale się takimi drobiazgami nie interesują.Ale nie ma co narzekać. Ważne, że taki pomnik się pojawił. Gdzieś. W końcu.Pozdrawiam.

  2. aro 50Moniko,Ja pamiętam Eugeniusza Bodo. Kojarzę go z tzw. „starym kinem” i przedwojennymi komediami, w których grał role fajnego mężczyzny.Niestety sławnego aktora zniszczył „wojenny los” Polski i Polaków – wtedy żaden człowiek nie był wartością – i nigdy nie dowiemy się, jeszcze ilu (nieodkrytych talentów) zniszczył.

  3. majowa babciu-Twoje posty są mi równie miłe.Dziękuję :)Bazylu-to zdjęcie jest mi znane. Po raz pierwszy zaprezentował je Stanisław Janicki w reportażu ” Za winy niepopełnione”, traktujący o wydarzeniach poprzedzających śmierć Bodo.zachęcam wszystkich do obejrzenia.Millo-Media kreują rzeczywistość. Czasem mi się wydaje, że zrodziła się się nowa filozofia podobna do tej starożytnej. Parafrazują grecką, można by powiedzieć- nie istnieje to, czego nie ma w mediach. Byt celebrytów zdaje sie to potwierdzać. bestyjko-cieszę się, że pamiętasz o mnie :)Nettiko-może to Ciebie pocieszy, ale ja znam takich mężczyzn. Na szczęście są jeszcze…Mamsan-dawniej tajemnicze, teraz już całkiem jasne zniknięcie.Pozdrawiam.Magdo Zawadzka-cieszę się, że do mnie zajrzałaś. Tabu-wiesz, że wspomnienia bardzo lubię. Dobrze, że jest ktoś, kto lubi je czytać :)Aro-Zniszczyło wiele odkrytych i nieodkrytych talentów. Przede wszystkim zniszczył człowieka

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.