Księga Gości i uwag

Jeśli chcesz, żebym wiedziała, że byłeś na blogu, chcesz pochwalić lub skrytykować-napisz. Zaznaczam, że komentarze obraźliwe, zawierające wulgaryzmy, obrażające czyjeś uczucia, wartości, godzące w czyjeś dobre imię, będą usuwane.

4 Komentarze

  1. Wojna zniszczyła kariery,pragnienia i marzenia wielu młodym i utalentowanym.Moja Mama też przed wojną próbowała swoich sił na scenach teatrów i w zespołach tanecznych,zresztą cala rodzinka była dosyć uzdolniona.Tradycje i status społeczny drobnej szlachty ziemiańskiej pozwalał niektórym uparciuchom na wykorzystanie swej pozycji społecznej w mniejszych miejscowościach I na zachowanie swego status quo, co z kolei pozwalało wytrwałym na osiągnięcie pewnych wyżyn w literaturze,sztuce i tej teatralnej ,czy w zespołach tanecznych itp.po wojnie Mama została szwaczką w fabrykach włókienniczych na ziemiach odzyskanych,a póżniej krawcową i marzenia o jakieś tam karierze artystycznej legły w gruzach przeszłości.Czasami w przypływie dobrego humoru dawała popis swej elokwencji i pięknych kroków tanecznych,a mój Tata świetnie grał na skrzypcach i śpiewał wspaniałym tenorem,jak na mym weselu zaśpiewał pieśń „Mamma son tanto felice „to nikt nie mógł się nadziwić ,że przy jego wieku może tak jeszcze pięknie i czysto zaśpiewać.Tak się niestety zdarzało,że ogrom talentów zostało zaprzepaszczonych po wojnie i wskutek wojny,szkoda…

    • nie mam specjalnych talentów,trochę zajmuję się grafomanią,ale lubię wracać do historii i wspaniałych czasów,dużo czytam i pochłaniam wiedzę historyczną jak gąbka,ale to tylko mi pozostało z moich marzeń i to mi musi wystarczyć….

  2. Jestem „fanką” nie lubię tego określenia , starych przedwojennych filmów. Pana Stanisława uwielbiam i jago niby drugoplanowe role dla mnie zawsze były PIERWSZYMI .Podziwiam GO za humor i wspaniałą grę aktorską.

  3. Tamara Wiszniewska Mikosz to żona Władysława Mikosza, który był bratem mojego dziadka Władysława Mikosza. Miałem okazję poznać jej córkę Irenę oraz wnuczkę Lindę – też od lat szukam do niej kontaktu.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.